Панорамні вікна: недоліки та переваги

Обговорення питань пов’язаних з будівництвом та ремонтом будинків та квартир. Оголошення про пошук та пропозиції з ремонту та будівництва
Gucul
Зареєстрований: 22 июл 2017, 08:03

Непрочитанное сообщение Gucul » 20 авг 2017, 09:48

Вже практично вирішив купити квартиру в Яремче в ЖК «Крайобраз». А поки все шукаю та приміряю як то воно буде виглядати в готовому вигляді. Перше що турбує так звані панорамні вікна. Сам особисто ніколи не стикався з такими, тому виникає багато запитань.
Перше – чим їх закривати, щоб було в першу чергу практично і надійно, щоб матеріал не вигорав на сонці, так як вікна будуть з південного боку.
Друге – безпека, адже вони починаються від самого полу, не може людина чи дитина налетівши на них розбити та випасти з поверху? Параноя, але мені здається доречне все ж про таке подумати.
Третє – чи не буде взимку холодно, а влітку жарко? Чи потрібно ставити додаткове опалення саме під вікнами? Чи не буде з них тягнути холодом?
Тобто для себе бачу більше мінусів ,а з переваг лише один – гарний вигляд. Чи я перебільшую недоліки і сучасні вікна надійні та теплі?

eddbit
Site Admin
Зареєстрований: 22 июл 2017, 06:35

Непрочитанное сообщение eddbit » 20 авг 2017, 10:02

Можу ще підказати недоліків панорамних вікон – це запотівання нижньої чверті. І тут вирішувати необхідно комплексно: вибір якісних склопакетів, розрахунок та справність витяжки, правильне проектування розміщення вікон та обігрів в кімнаті.

BerGul
Зареєстрований: 14 авг 2017, 06:40

Непрочитанное сообщение BerGul » 20 авг 2017, 11:29

Все впирається в гроші і рішення встановлення панорамних вікон також. З Їх недоліків варто ще було також вказати на їх високу ціну. Але якщо відкинути вартість, і припустити що гроші то не є проблемою, то при встановленні панорамних вікон з точки зору комфорту основна проблема - це потік холодного повітря, який стікає з вікна на підлогу і тече від вікна по підлозі приміщення. Причому досить інтенсивно, це відчувається і долонею, дуже добре відчувається ногами і візуально добре видно за допомогою полум'я. Цей потік бажано зупинити і розподілити, для цього існують всякі конвектори в підлозі вздовж всього вікна (варіант досить дорогий і не найзручніший при встановленні), плінтусні конвектори (типу теплий плінтус), якщо все таки є юодай малий поріг біля вікна. У теплої підлоги перед подібними вікнами зазвичай роблять петлі з підвищеною частотою витків, таким чином більш рівномірно і інтенсивно підлога з підігрівом виконує функцію підігріву холодного потоку. Тепла підлога, в цілому, завдяки сильній інертності і великий теплоємності сильно нівелює проблему панорамних вікон досить оперативно піднімаючи холодне повітря вгору. Добре допоможуть штори до підлоги, але тоді закриються вікна. Якщо дивитися зсередини, то в багатьох випадках можна ставити вікна на висоті 30-50 см від підлоги, зверху зсередини це буде виглядати практично як до підлоги, але дозволить поставити безліч простіших і функціональних нагрівальних приладів з висотою від 20 до 40 см + 10 см до підлоги для забору повітря, такі нагрівачі вже будуть досить бюджетними і технічно повноцінними.

Polina
Зареєстрований: 29 июл 2017, 06:46

Непрочитанное сообщение Polina » 20 авг 2017, 15:20

Ничего страшного в панорамных окнах установленных с соблюдением всех правил нет. Ведь практически у каждого стоит дверь на балкон и что сильно она запотевает. А теплопровдоность стеклопакета и низа двери из металопластика практически одинакова. Тем более панорамные кона обычно делают из дерева для уменьшение потерь тепла. Важно рассчитать вентиляцию чтобы не потели окна. А то что будет тянуть холодом, так из простого окна тоже тянет – ничего привыкли. Тем боле в Яремче зимой климат относительно мягкий, без сильных ветров и низких температур.

yres
Зареєстрований: 01 авг 2017, 09:08

Непрочитанное сообщение yres » 21 авг 2017, 08:08

Панорамні вікна гарні але заради зручного миття, ремонту у випадку необхідності чи заміні було б добре, коли перед ними була хоча б невелика веранда (або балкон). Тоді і мити або ремонтувати їх набагато простіше. І ролети або жалюзі можна вішати із зовнішнього боку, більш ефективно захищаючись від сонячного нагріву.
Зате взимку в сонячний день в кімнатах де встановлені такі вікна добре грітися на сонечку.

Liska
Зареєстрований: 30 июл 2017, 09:07

Непрочитанное сообщение Liska » 24 авг 2017, 21:52

Все життя мріяла мати такі вікна на всю стіну від самої підлоги до самої стелі – красота…

GertruDa
Зареєстрований: 26 июл 2017, 17:30

Непрочитанное сообщение GertruDa » 25 авг 2017, 16:35

Ми зупиняємось кожен рік, вже років з п’ять у Ворохті в приватній садибі «Зупинись». Там у столовій панорамні вікна, точніше двері і вікна в одній упряжці. І враховуючи що в столовій готують їсти всі мешканці будинку ніколи не бачила конденсату на цих вікнах-дверях і по підлозі холодом не тягнуло, хоча на підлозі плитка.

Remark
Зареєстрований: 26 июл 2017, 21:43

Непрочитанное сообщение Remark » 27 авг 2017, 07:25

Для мене зараз стоїть питання чи вистачить тепла від теплої підлоги вздовж панорамних вікон для того щоб вони не «плакали». Тобто буде тягнути з вікон чи ні то для мене другорядне, головне що якщо зі скла буде текти волога на дерев’яні вікна то мені здається вони дуже швидко зіпсуються. І скільки потужності необхідно для обігріву підлоги за допомогою електричного дроту.
Гори, як ноги жінки, чим вище - тим більше захоплює дух

Ytub
Зареєстрований: 07 авг 2017, 06:32

Непрочитанное сообщение Ytub » 27 авг 2017, 07:31

Remark писал(а):
27 авг 2017, 07:25
Для мене зараз стоїть питання чи вистачить тепла від теплої підлоги вздовж панорамних вікон для того щоб вони не «плакали». Тобто буде тягнути з вікон чи ні то для мене другорядне, головне що якщо зі скла буде текти волога на дерев’яні вікна то мені здається вони дуже швидко зіпсуються. І скільки потужності необхідно для обігріву підлоги за допомогою електричного дроту.
Ніхто точно не зможе визначити чи будуть «плакати» вікна. Я живу в будинку з панорамними вікнами, в будинку змурована гарна витяжка, і сам будинок з «дихаючих» піноблоків, плюс утеплення «дихаючою» мін ватою. Як результат навіть в столовій у самі люті морози немає навіть натяку на вологу на склі. У сусіда поруч вікна звичайні, але будинок з цегли, вікна пластикові течуть всю зиму, майже щодня їх протирають а з них пливе. Тобто дуже впливає система кондиціювання та вологість повітря у приміщенні. В мене стоїть по всіх кімнатах термометри які ще й вимірюють вологість, тож взимку взагалі більше 40 вологість не піднімається, хоча навіть на батареї спеціально вивіщуємо мокрі рушники щоб трохи підняти вологість.

Metall
Зареєстрований: 30 июл 2017, 13:03

Непрочитанное сообщение Metall » 02 сен 2017, 19:20

Remark писал(а):
27 авг 2017, 07:25
В будинку з нормально зробленою витяжкою не будуть панорамні вікна «плакати» і навпаки з поганою витяжкою і не панорамними вікнами і навіть взагалі без вікон буде стіна волога і вікна у тому числі. Ви трохи перебільшуєте проблему вологості панорамних вікон адже балконний блок стоїть практично у кожній квартирі, а за розмірами скла панорамні вікна не набагато більше балконного блоку.

Kovk
Зареєстрований: 25 июл 2017, 15:59

Непрочитанное сообщение Kovk » 12 сен 2017, 17:56

Мені здається, що плюсів у панорамного вікна немає взагалі, ну хіба що саме в Яремче то вигляд гарний вікна.
А так - незручно в експлуатації, можливо, весь час потрібно буде тими ж ролетами закривати.
Досвіду в цьому нуль, просто намагаюся уявити.
З одно боку багато світла, але з іншого боку занадто багато світла і холодного скла взимку.
Як воно в експлуатації - чи зручно коли одна стіна - суцільні вікна.
Дуже бентежить скління саме в підлогу - мій сусід вже відмовився від французького балкона (прожив 1 рік), замінив всі склопакети, і знизу до пояса зашив все утеплювачем.
Отже мої сумніви:
1) Занадто великі втрати тепла взимку. Скло взимку завжди холодне - вся стіна квартири холодна
2) Занадто багато скла, які треба ретельно закривати шторами, ролетами.
3) Занадто багато скла до якого нічого не поставити
4) відсутність підвіконня
Будь ласка, хто має досвід експлуатації таких панорамних вікон - відпишіть.

eddbit
Site Admin
Зареєстрований: 22 июл 2017, 06:35

Непрочитанное сообщение eddbit » 12 сен 2017, 18:01

Ще варто враховувати що якщо людина боїться висоти то близько з таким вікном їй буде некомфортно. А щодо холоду від такого вікна, то все це вирішується і можна звести втрати тепла до мінімуму.

Meh
Зареєстрований: 31 июл 2017, 17:12

Непрочитанное сообщение Meh » 25 сен 2017, 18:46

Панорамні вікна то на любителя і сперечатись добре то чи погано гарно чи ні немає сенсу. Це так само яка машина краще з двигуном 1.6 – мало використовує палива але слабка, чи 3-літрова всюди проїде але багато палива. Кожен розраховує на свої можливості. Так за панорамними вікнами і догляд складніший і тепло через них уходить трохи більше, але це мені особисто подобається, тим більше в Яремче, де навкруги така красота, я обома руками за панорамні вікна.
Життя – це свято, дароване обраним, тож насолоджуйтесь тим що саме вам випала така можливість

Galka
Зареєстрований: 14 сен 2017, 08:10

Непрочитанное сообщение Galka » 03 окт 2017, 19:16

Розмір панорамних вікон обмежений. Якщо у Вас вікно без стулок, то за ДСТУ (мова про вікна з ПВХ) площа його не повинна перевищувати 6 кв.м., якщо ж у Вас відкривається вікно, то площа стулки не повинна перевищувати 2,5 кв. м. При цьому потрібно враховувати, що багато компаній будуть відмовлятися від гарантії, через максимально допустимі розміри, все таки віконна фурнітура розрахована на середні параметри. Також необхідно правильно спроектувати систему опалення та вентиляції, адже без активної вентиляції Ви отримаєте калюжу води під вікнами в холодну пору року.

IgorSh1
Зареєстрований: 06 дек 2017, 14:01

Непрочитанное сообщение IgorSh1 » 07 дек 2017, 11:16

Вікна від підлоги до стелі - це шикарно. Я за! такі вікна.

Ответить

Повернутись у розділ «Будівництво та ремонт»