Чай з трав: рецепти смачного та корисного напою

Все про здоров’я та його підтримку. Лікарські трави та рецепти лікування зо допомогою народної медицини.
eddbit
Site Admin
Зареєстрований: 22 июл 2017, 06:35

Непрочитанное сообщение eddbit » 17 авг 2017, 17:23

Сам не дуже шаную чай пакетований з магазину, а віддаю перевагу завареному з трав зібраних власноруч. Зазвичай використовую мелісу, м’яту, чебрець та звіробій. Буває не всі відразу трави, а ті що є в наявності. Але одного разу пригостили після купання у чані чаєм з трав – я такого смачного чаю в житті не куштував. Просив рецепт – не дали. Дуже хочеться щось самому вміти готувати. Може хто поділиться своїми секретами використання трав для приготування чаю.

BerGul
Зареєстрований: 14 авг 2017, 06:40

Непрочитанное сообщение BerGul » 24 авг 2017, 21:32

Не називайте чаєм настій з трав. Чай нічим не замінити, отримати його можна тільки з чайного куща і чайного дерева. Це як кава з жолудів, або кава ячмінний колос.

Liska
Зареєстрований: 30 июл 2017, 09:07

Непрочитанное сообщение Liska » 24 авг 2017, 21:51

Хороша тема! Я в чай додаю купу різних трав. Зараз заварюю чорний чай з додаванням м'яти або меліси. Тільки меліса повинна бути зібрана обов'язково до зацвітання, інакше весь аромат пропаде.
Коли буваю у мами в селі, то тішуся чисто трав'яним сільським чаєм. Заварюю свіжу суміш з материнки, липи, м'яти, листя малини і суниці. Після баньки та гарячий чайок - супер! І холодний теж дуже добре воно.
Звіробій не кладу - травичка серйозна, з нею обережніше треба, та й гірчить він. Смородину теж не люблю.

Ulyanka
Зареєстрований: 19 авг 2017, 17:51

Непрочитанное сообщение Ulyanka » 25 авг 2017, 19:36

В нашій родині п'ють вже не один рік трав'яні чаї, і не так й важливо як цей напій ви називаєте, адже всі розуміють про що йде мова. Змішую по 1 столовій ложки м'яти, чебрецю, листя малини, конюшини, плодів шипшини і глоду. Міняю трави, але завжди заварюю в однакових пропорціях, тобто один до одного. Заварюю з вечора в термосі і наступний цілий день п'ємо.

Kovk
Зареєстрований: 25 июл 2017, 15:59

Непрочитанное сообщение Kovk » 25 авг 2017, 20:00

Взагалі до трав'яних чаїв треба підходити з обережністю. У нас роботі колега дуже захоплювався міцним чаєм із звіробою. Так у нього з часом підвищився артеріальний тиск, а потім розвинулася гіпертонія. Так що, у кого є ознаки гіпертонічного захворювання, цю рослину краще виключити з добавок в чаї. Я ось додаю іноді - у мене знижений тиск.

Polina
Зареєстрований: 29 июл 2017, 06:46

Непрочитанное сообщение Polina » 15 сен 2017, 12:09

Любой сбор травяной нельзя пить, особенно детям, дольше двух недель, далее следует сделать перерыв. Сушка очень полезна, но она не заменит компонентов, которые содержатся в лекарственных растениях. Травяные чаи пьют, если есть необходимость, например, из малины и липы при повышенной температуре тела.
А зеленый чай можно пить охлажденным - он хорошо утоляет жажду.
Приведу несколько рецептов травяных чаев привезенных с Карпат:
1. Норный витаминный чай. Состав - Вереск, Шиповник, Цвет липы, Красная рябина, Иван-чай, Ежевика, Малина, Мята.
2. Ароматный витаминный чай. Состав - Мелисса, Душица, Малина, Мята, Иван-чай, Красная рябина, Черная рябина, плоды боярышника.
3. Лесной витаминный чай. Состав - Листья брусники, Листья черники, Мята, Первоцвет, Малина, Душица, Красная рябина.
4. Карпатский витаминный чай. Состав - Тимьян, Малина, Листья черники, Первоцвет, Мята, плоды Боярышника, Шиповник, Иван-чай.

Galka
Зареєстрований: 14 сен 2017, 08:10

Непрочитанное сообщение Galka » 23 сен 2017, 07:26

Найбільш виразний смак і запах у меліси і м'яти. Листя і гілочки смородини знову ж гарний дають запах. Ще люблю і раджу частіше заварювати череду, вона покращує обмін речовин і стан шкіри, і це дійсно так – переконалась на собі.

Galka
Зареєстрований: 14 сен 2017, 08:10

Непрочитанное сообщение Galka » 19 янв 2018, 21:00

Мій улюблені чай з трав - з грядки м'ята, меліса і гісоп. А - ще листя чорної смородини та чебрець.

First
Зареєстрований: 10 ноя 2017, 12:19

Непрочитанное сообщение First » 19 янв 2018, 21:07

Дівчата, обережніше з цими травами. Що жінці добре, мужику - смерть (хай не повна, але десь нижче живота). Років п'ятнадцять тому з цією темою зіткнувся і зрозумів, що більшість трав мужикам протипоказані.
Назв зараз вже не пам'ятаю, але, щоб не ризикувати, смородину ще часом заварю і вистачить. Чоловікам корінці підходять, а не вершки.

Gribnik
Зареєстрований: 15 сен 2017, 21:47

Непрочитанное сообщение Gribnik » 22 янв 2018, 11:12

У нашій родині найкращий чай з трав - це кіпрей. Він же іван-чай. На відміну від інших чаїв, він в потрібний момент може бути тонізуючим, а в потрібний момент - заспокійливим. Тобто його можна пити незалежно від пори року, самопочуття і т.д. Головне правильно його заготовляти та сушити.

SvetuliK
Зареєстрований: 28 ноя 2017, 09:29

Непрочитанное сообщение SvetuliK » 22 янв 2018, 18:00

У меня тетя постоянно собирает весь весенне-летне-осенний сезон, различные сорта компонует, что с чем сочетается
Сложно очень, надо знать когда что собирать (до рассвета, вечером, с росой), как сушить...
Я иду простым путем к обычному чаю (основа) добавляю травы, которые мне нравятся (мята, мелисса, чабрец, ромашка, смородина, липа) - тоже получается ароматно и полезно и без всяких заморочек

Remark
Зареєстрований: 26 июл 2017, 21:43

Непрочитанное сообщение Remark » 22 янв 2018, 18:05

Я колись в юності захоплювався збиранням різних трав та й готував з них різні суміші для чаю.
Можу сказати основні компоненти - листя смородини, горіха, гілочки смородини та малини.
Чому? Тому що ці компоненти дають колір, ми звикли що чай повинен мати колір (принаймні у мене в сім'ї вимагала кольору)
Все інше можна додавати за смаком, по трохи.
Дивіться не переборщіть з листям горіха, він може пригнічувати інші смаки і запахи трав, зате дуже корисний - очищає кров.
А ще забув сказати з приводу часу збору трав.
Запевняю вас що ті чаї які ви купували в Карпатах і в Яремче також збиралися - коли зручно, а не коли потрібно.
Тому не дуже переймайтесь, періодами збору - а йдіть і збирайте коли у вас виходить, а ось коли дійсно схочете вийти на професійний рівень заготівельника, ось тоді і купіть собі книжечку, або знайдіть в мережі сайт де буде розписано що коли і де збирати.
Гори, як ноги жінки, чим вище - тим більше захоплює дух

Paraska
Зареєстрований: 26 сен 2017, 17:39

Непрочитанное сообщение Paraska » 05 авг 2018, 16:36

Хочу поділитися рецептом ароматного чаю. Правда, приготувати його - досить трудомістка робота. Але воно того вартує!
Треба зібрати листочки з усіх плодових дерев і чагарників - я збираю з вишні, яблуні, груші, абрикоса та смородини. Потім вони всі повинні пройти ферментацію. Тобто кожен листочок треба пом’яти, скрутити, щоб він пустив сік, потім всі ці добре пом'яті листочки скласти в емальовану миску і накрити вологою серветкою.
Три дня вони стоять під цією серветкою - йде ферментація. Так, серветку треба зволожувати!
Через три дні дістаю ці листочки, вони вже в підв'яленому стані, трохи липкі. Кладу їх на деко і в духовку - на самий слабкий вогонь.
В результаті - вишневі листочки набувають запах вишні, яблучні - яблук, і так далі. Після сушіння їх можна заварювати як чай, змішувати з чорним або зеленим чаєм - а запах, то є щось!
Листочків вишні я кладу побільше - виходить прямо запах вишневого варення, спробуйте - не пошкодуєте!

Kristinka
Зареєстрований: 23 авг 2017, 18:58

Непрочитанное сообщение Kristinka » 11 сен 2018, 15:40

Трав'яні чаї - смакота! Найкраще збирати трави самостійно і тільки в хорошому настрої Як я завжди і роблю. І так, класти в один чай кілька сильно пахущих трав краще не потрібно, щоб не перебивали аромат один одного.
Я свої чаї заварюю в термосі, заливаю не окропом, а грію чайник тільки до 80-85 градусів. Настоюю близько години.
І ось ще порада: коли сумніваєтеся, чи будуть поєднуватися в чаї травички, подивіться, як вони ростуть у природі. Якщо поруч один з одним, то кладіть в чайний букет сміливо!

Bigl
Зареєстрований: 18 июн 2018, 10:24

Непрочитанное сообщение Bigl » 11 сен 2018, 19:05

Я вже давно п'ю чай тільки з трав, вважаю їх джерелом енергії і бадьорості. Заварюю як звичайні чаї, в заварник і на 5-15 хв. А який аромат у таких чаїв. Між іншим вже декілька років не хворію простудними захворюваннями.

Ответить

Повернутись у розділ «Народна медицина. Лікарські трави. Здоровий спосіб життя»