Карпатські чани: шкода чи користь

Поради досвідчених туристів
Gucul
Зареєстрований: 22 июл 2017, 08:03

Непрочитанное сообщение Gucul » 31 июл 2017, 20:46

На мою думку кожен хто їде в Карпати має спробувати скупатись чи попаритись, не знаю як більш вдало сказати про це дійство, у чані. Чесно кажучи я в чані парився і потів окунався в Прут, але це було не в Яремче. Чи подобалось? Дуже. Це просто неймовірно після гарячого чану осунутись в холодну воду. Азарт і емоції словами не передати. Неймовірно смачний чай, якими вгощали там всіх відвідувачів додавали ще більш гарного настрою. По часу години вистачає. Чи порекомендував би друзям? Обов’язково.

Remark
Зареєстрований: 26 июл 2017, 21:43

Непрочитанное сообщение Remark » 14 авг 2017, 09:15

Хочу розповісти про один з варіантів розваг у Карпатах, про які всі знають і багато хто пробував, а той хто не пробував той читав. І я так само перед тим як відправитись купатись в чани вирішив прочитати про них в Інтернеті. Перша стаття що попалась на очі такого собі журналіста Алексей Гаврилюк під назвою «Розвод по-гуцульські: або чому не варто купатись в чанах» висвітлює саме купання як досить небезпечний для здоров’я вид розваг. І користі від нього немає ніякої окрім фінансової вигоди власника, й захворіти можна через те що воду не спускають з чанів і ніхто їх не миє. Але читати то одне, а побачити на власні очі то зовсім інше. Тож розпитавши місцевих де можна попаритись в чани вирішили відправитись до готельного комплексу «У Румуна». Це недалеко від Яремче, не буду давати посилання на сайт і адресу, щоб не було рекламою, але хто захоче той знайде. Отже поїхали спочатку щоб лише подивитись. І те що побачили нас порадувало. При нас якраз чан мили і готували до прийому гостей. Тож побачивши як миють, що воду всю спускають після кожних гостей замовили в той же день на вечір. Ніхто не позиціонує купання саме в мінеральних водах, а більше як баня, після якої плигаєш в річку з прохолодною водою. Відчуття найкращі, море позитивних емоцій коли розпарений в чані плигаєш у холодну воду. Після нас, ми ще не встигли витертись як вже з чана вилили воду і мили сам чан готуючи до наступних гостей. Тож хочу порадити обов’язково спробувати таке купання – море адреналіну та позитивних емоцій.
Гори, як ноги жінки, чим вище - тим більше захоплює дух

Meh
Зареєстрований: 31 июл 2017, 17:12

Непрочитанное сообщение Meh » 14 авг 2017, 14:06

Мені особисто подобається купання в чанах саме взимку, коли на вулиці мінусова температура, а ти сидиш в гарячій воді. Ось тоді зовсім інакше сприйняття. Паритись і дивитись на засніжені гори та падаючий сніг, відчуття ніби в якійсь казці. І водичка в річці тоді більш прохолодна але то навпаки дуже класно. Влітку не стільки задоволенні від чанів.
Життя – це свято, дароване обраним, тож насолоджуйтесь тим що саме вам випала така можливість

Metall
Зареєстрований: 30 июл 2017, 13:03

Непрочитанное сообщение Metall » 14 авг 2017, 17:58

Позитивний ефект від купання в чанах є в будь-якому випадку. А у водичці з сірководнєм тій що у Лумшорах ще більше. Особливо якщо є проблеми з суглобами або були травми. Знаю власне одного господаря чанів у вищезгаданих Лумшорах (його місцеві іноді називають "кульгавим") який саме після купання в чанах став відчувати себе краще. Став регулярно відвідувати і в результаті сам зробив пару чанів і забезпечив їх сірководневою водою.
Ще зазначу: у чана менше протипоказань ніж у парній сауні / лазні - не велика різниця температур, дихаєш свіжим прохолодним повітрям, голова не гріється. Багато, хто в сануну / баню не ходять через погане самопочуття при високій температурі але досить легко переносять купання в чані. Можна сидіти не повністю, а можна сісти на краю опустивши ноги в гарячий чан - сам вибираєш як тобі комфортно. Та й просто додати холодної води якщо стає жарко секундна справа - кран з холодною водою відкривається легко не вилазячи з чану.

GertruDa
Зареєстрований: 26 июл 2017, 17:30

Непрочитанное сообщение GertruDa » 04 сен 2017, 06:43

Ми були в чанах минулої зими, не можу щось сказати про позитивний ефект, але то що наші чоловіки вищали як недорізані поросята та цибали з дамби в лютий мороз у холодну воду після чана то навіть дивитись за було дуже цікаво, але сама не відважилась, все-таки коли на вулиці мороз роздягатись якось страшно. Ніхто не захворів і всі були задоволені і хотіли ще, але вже прийшли люди на наступну годину.

Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 08 окт 2017, 19:48

Про чани можу сказати лише позитивне, особливо в холодну пору року. Той хто спробував хоча б раз, буде намагатись попаритись щоразу коли буде можливість. Не вірите, просто хоча б спробуйте подивитись як то воно відбувається і певен самому захочеться, азарт ще той.

Irinka
Зареєстрований: 11 июн 2018, 06:31

Непрочитанное сообщение Irinka » 16 июн 2018, 17:12

Не скажу щодо користі для здоров’я (не знаю як виміряти ту користь), але настрій після купання у чанах без всяких перебільшень стає куди кращим. Почуваєшся бадьорим і хочеться ще і ще. Зазвичай години не вистачає, здавалось б нічого такого неординарного, але це весело і цікаво.

Діна
Зареєстрований: 22 мар 2018, 20:23

Непрочитанное сообщение Діна » 17 июн 2018, 06:36

Ми також буваємо частенько в чанах, подобається. Не кожен раз як є можливість, але враження позитивні, хоча не всюди, чани є різні і умови їх утримання залежать від хазяїв. Ми ніколи не замовляємо поки н побачимо на власні очі, як то воно робиться, сподобалось – замовляємо, ні – розвертаємось та йдемо.

difug
Зареєстрований: 03 июн 2018, 21:38

Непрочитанное сообщение difug » 17 июн 2018, 15:34

Вот поэтому было бы хорошо в данной теме привести больше конкретики, кто где именно был в чанах, что понравилось, что нет и почему. И тогда каждый сможет легче сориентироваться в выборе куда сходить попарить свое бренное тельце в чане

Ответить

Повернутись у розділ «Поради туристу»