Грибные места в Карпатах (Ивано-Франковская область)

Спілкування на грибні теми: де ростуть, як збирати, грибні прогнози, як вести себе в лісі, розповіді грибників, допомога визначити що за гриб
Gucul
Зареєстрований: 22 июл 2017, 08:03

Непрочитанное сообщение Gucul » 13 авг 2017, 06:58

Перечень основных населенных пунктов и их хуторов и рек, которые известны как популярные места сбора грибов. Приводятся только те места, где есть дорога для легкового автомобиля.

С Северо-Запада на Юго-Восток - именно так тянется комплекс карпатских гор по Ивано-Франковский области:
Казаковка (и верховья рек Сукиль и Бессарабка)
Новый Мизунь (и среднее течение реки Мизуньки)
Мысливка (и верховья Свечи - Мельдунок Бескидский)
Вышков (Сенечев, а также все протоки, которые являются истоком Мизуньки на юго-восток)
Осмолода (и верховья рек Лимница и Молодая)
Гута (верховья и притоки Быстрицы Солотвинской)
Быстрица (верховья и притоки Быстрицы Надворнянской, Салатрук, Довжинец, Рафайловец, а также Зеленица (с.Зеленая))
Делятин – Яремче – Микуличин - Татаров (практически все горные притоки Прута)
Космач (с многочисленными приселками, верховья притоков Пистыньки)
Ворохта (также Вороненко, Завоеля, Заросляк, и все верхние притоки, которые составляют устье Прута)
Кривополье (все левые и правые притоки реки Ильця)
Красник, Быстрец, Зеленая (и все притоки Черного Черемоша)
Гринява, Белая Речка (верховья Белого Черемоша (труднодоступный и малонаселенный регион).

Natlka
Зареєстрований: 25 авг 2017, 19:30

Непрочитанное сообщение Natlka » 25 авг 2017, 19:32

А можно в Яремче, если мы туда приедем, найти гида или проводника, который бы поводил по грибным местам. И если есть такая возможность сколько это может ориентировочно стоить?

Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 10 сен 2017, 20:44

Гриби то така річ, що потрібно знати не лише місця, але й час коли вони з’являються. Буває що пішов в ліс і додому ледь несеш повні кошики, а буває пішов на те саме місце і вертаєшся порожній. Потрібно щоб була волога та тепло, це в першу чергу, а в другу – везіння та мисливський нюх.

Gribnik
Зареєстрований: 15 сен 2017, 21:47

Непрочитанное сообщение Gribnik » 15 сен 2017, 21:50

Привіт усім тутешнім! Потрібна ваша порада, збираюся на наступні вихідні поїхати в Яремче з сім'єю на відпочинок, ну і відповідно похід в гори за грибами. Цікавлять місця, куди податися так що б напевно, або хоча б де за плату відвозять на такі місця. Сам грибник і знаю що грибні місця не здають, але хоча б напрямок в який рухатись з Яремче. Хоча можемо кудись і далі, бо будемо своїм транспортом.

Kovk
Зареєстрований: 25 июл 2017, 15:59

Непрочитанное сообщение Kovk » 15 сен 2017, 21:55

Я би сказав так що в Яремче гриби ростуть практично всюди, в будь-який бік чи напрямок!
АЛЕ! Збираючись в Карпати обов'язково приділіть увагу взуттю. Для походу в гірський ліс або лісові гори потрібна високе взуття з міцною та еластичною підошвою, що надійно фіксує голеностоп, в іншому випадку можна легко підвернути або вивихнути ногу. По можливості не завадить GPS або програма на телефоні з функцією повернення в вихідну точку.
З кошиком по горах теж не особливо полазиш, потрібен рюкзак, або кошик що вішається на спину.
Якщо їхати своїм ходом, без машини, то гриби краще сушити, так вони займають менше місця і важать легше ніж заморожені.

Polina
Зареєстрований: 29 июл 2017, 06:46

Непрочитанное сообщение Polina » 16 сен 2017, 19:22

Мы были в грибной сезон в Яремче и могу сказать, что грибов там очень много. Понятно, что рассчитывать найти возле тропинки Довбуша, где в день проходят тысячи туристов, не стоит. Но отойдя немного в бок от протоптанной тропинки уже можно собирать грибы. Особенно удобно собирать в хвойном лесу, где грибы хорошо видно на хвойной подстилке, а в лиственном грибы или хуже видно или они там не очень любят расти. В общем ищите хвойный лес и грибы вам обеспечены.

Kleopatra
Зареєстрований: 28 авг 2017, 11:32

Непрочитанное сообщение Kleopatra » 16 сен 2017, 20:28

Як я люблю збирати гриби. У мене та краса що можна побачити у лісі піднімає настрій неймовірно. Тому ходжу в ліс саме за грибами досить часто і можу говорити на цю тему нескінченно, бо це моє, тим чим я живу.
Щодо смаку, то самий смачний це печериця лугова (по рос. шампиньон), який має настільки смачний смак і запах, що мене не відтягнеш, але якщо виріс в природних умовах. Та й взагалі, дикі гриби завжди набагато смачніше культивованих.
Білий же гриб, не дивлячись на ажіотаж, як на мене, за смаком поступається багатьом грибам, і опенькам та сироїжкам в смаженому вигляді.
Тут слід зазначити що таке смажені гриби, в моєму розумінні. Ну по-перше смажити рекомендую лише їстівні гриби, почистив, помив і на сковорідку, без всякого відварювання, інакше виходить все одно що відварити м'ясо, бульйон злити і смажити далі. Смажити гриби до випаровування всієї води і до появи рум'янцю на грибах. Вони набувають свій смак і запах. Якщо ж не дочекатись до випаровування всієї води, то виходять варені чи тушковані, але смак уже не той.

Remark
Зареєстрований: 26 июл 2017, 21:43

Непрочитанное сообщение Remark » 16 сен 2017, 21:21

Гриби то для мене особисто дивна штука. Начебто корисного нічого і немає, ну ніби як токсини з організму виводять. Але з іншого боку вони і вбирають в себе багато чого не дуже потрібного нашому організму, а часом й взагалі лишнього. Подивіться оголошення в інтернеті як тільки сезон підходить і починається. Люди потрапляють до лікарень з токсичними отруєннями. Причому труяться їстівними грибами. Тому для себе вирішив і більш менш дотримуюся:
- Не збирати ранні гриби
- Не збирати гриби вздовж автомобільних доріг
- І якщо є навіть найменша підозра що гриб неїстівний (буває схожість) – проходити мимо
А так ... Ну смачно і збирати, величезне задоволення.
Гори, як ноги жінки, чим вище - тим більше захоплює дух

Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 17 сен 2017, 21:34

А як щодо зараз - є гриби, можуть місцеві розповісти? Адже сезон досить короткий, коли грибів дійсно багато.

Rebus
Зареєстрований: 21 сен 2017, 14:31

Непрочитанное сообщение Rebus » 21 сен 2017, 14:42

Gribnik писал(а):
15 сен 2017, 21:50
Привіт усім тутешнім! Потрібна ваша порада, збираюся на наступні вихідні поїхати в Яремче з сім'єю на відпочинок, ну і відповідно похід в гори за грибами. Цікавлять місця, куди податися так що б напевно, або хоча б де за плату відвозять на такі місця. Сам грибник і знаю що грибні місця не здають, але хоча б напрямок в який рухатись з Яремче. Хоча можемо кудись і далі, бо будемо своїм транспортом.
Йдіть в любому напрямку, але трохи подалі від популярних туристичних маршрутів, бо там все повитоптували. Хоча можна й туристичними маршрутами назбирати, трохи вбік відійти і натрапите на гриби. Ми, цього року ходили на гору Хом’як, там серпантин, хто ходив той знає. Йшли за навігатором і один поворот проминули, тобто зійшли від стежки, як відразу натрапили на гриби, зрізавши які зрозуміли що ми зійшли з стежки. Так що як мені здається піти в ліс і не знайти гриби в Карпатах то досить важко, вони дійсно тут повсюди.

IkarIus
Зареєстрований: 21 авг 2017, 10:03

Непрочитанное сообщение IkarIus » 23 сен 2017, 11:46

Такої кількості грибів в українських лісах не було давно. - Карпати, центр, північ, південь, схід і захід - всюди грибні врожаї. У своєму житті я такого року не пам'ятаю! Цікаво, що в лісах дуже багато людей похилого віку. Вони ходять недалеко, але збирають не менше. Уздовж дороги в Прикарпатті на лісових узбіччях нарахував 216 автомобілів - і це не вихідні!

Nikol
Зареєстрований: 03 июн 2018, 08:23

Непрочитанное сообщение Nikol » 01 июл 2018, 19:19

Сьогодні обходили місця вздовж дороги до водоспаду Дівочі сльози – жодного гриба, чи то рано чи холодно для них поки. Дощів нібито вистачає, ліс та земля вологі, а грибів немає зовсім

Seniora
Зареєстрований: 16 авг 2017, 17:56

Непрочитанное сообщение Seniora » 01 июл 2018, 21:35

Nikol писал(а):
01 июл 2018, 19:19
Сьогодні обходили місця вздовж дороги до водоспаду Дівочі сльози – жодного гриба, чи то рано чи холодно для них поки. Дощів нібито вистачає, ліс та земля вологі, а грибів немає зовсім
Певно рано ще, тепла практично не було зовсім, через пару тижнів підуть гриби, а поки милуємся тим що маємо окрім грибів

Gribnik
Зареєстрований: 15 сен 2017, 21:47

Непрочитанное сообщение Gribnik » 02 июл 2018, 19:09

Є вже гриби – оптимальна температура для грибів біля 20 і навіть нижча комфортна для росту грибів, тим більше дощі ллють. Відійдіть від тих доріжок де ходять і топчуть все туристи і побачите скільки того добра в лісах Карпат

Анастасия
Зареєстрований: 03 июл 2018, 19:42

Непрочитанное сообщение Анастасия » 03 июл 2018, 19:42

Добрый день! Я давно наблюдаю за этой темой, люблю собирать грибы. Живу в Тернопольской области. Хотелось узнать, как сейчас с грибами в Карпатах и в какие места в Ивано-Франковской области стоит поехать на данный момент? Большое спасибо!

Ответить

Повернутись у розділ «Розмови на тему грибів»