Взимку на Говерлу реально піднятись непідготовленим?

Пам’ятки міста та регіону, куди піти у Яремчі, опис маршрутів в які можна піти з Яремче, веломаршрути в Яремче та регіоні
Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 16 фев 2018, 12:07

Доброго дня всім місцевим та гостям. Хочу запитати як піднятись краще на Говерлу. Йде група з 4 дорослих, але ніхто взимку ще не ходив, хоча влітку були на Говерлі всі. Але зимою то як я розумію зовсім інше. Зрозуміло що все залежить від погоди, але будемо тиждень відпочивати в Яремче, тож думаю якийсь більш вдалий день оберемо. Питання звідки краще йти, читав що саме взимку краще з ТБ Козьмещик, але всі ми ходили раніше з Заросляка. Тож дорогу з Заросляка заниємо, і знаємо як туди добиратись, тож хотілось бі саме звідти йти. Чи набагато важчий маршрут взимку на Говерлу з бази Заросляк, чи ходять зазвичай люди туди взимку. Чи є тропи, чи легко взимку заблудитись?

Gucul
Зареєстрований: 22 июл 2017, 08:03

Непрочитанное сообщение Gucul » 16 фев 2018, 12:21

Сходження на Говерлу взимку - це не зовсім для новачків, особливо для тих, хто ніколи не ходив в гори або не ходив по снігу. Багато що залежить від погодних умов. Температура, вітер, вологість і інші показники відіграють важливу роль.
Окремий пункт - це загальний моральний комфорт: якщо ви ходите повільно, час підтискає і група, з якою ви йдете, складається не з новачків, то виникають затримки, з якими незрозуміло що робити: то всі чекають одну людину, то всі рівняються по тому хто найбільш повільний, то біжать як хочуть, і в підсумку ви опиняєтеся удвох в нічному лісі або удвох у підйому, поки група десь попереду / позаду.
Хороша фізична форма теж має значення, хоча і не гарантує того, що коліна не скажуть пару ласкавих на шляху. В цілому, йти взимку однозначно варто (аж надто красиво), але тільки якщо ви впевнені у власних силах і це об'єктивна впевненість.

Mustafa
Зареєстрований: 08 авг 2017, 22:03

Непрочитанное сообщение Mustafa » 16 фев 2018, 21:59

Складність сходження дуже залежить від погоди. І не варто ставитись до цього не серйозно, гори бувають дуже суровими, і не лише новачки можуть попасти в важкі умови. Також варто пам’ятати, що погода в горах може змінитись за лічені хвилини, і наприклад занести снігом дорогу, і тоді заблудитись буде дуже легко, тому я би радив мати в групі добре обізнану у місцевості людину, адже життям не варто ризикувати, щоб потім МЧС шукало вас.

Ответить

Повернутись у розділ «Туризм в Яремче»