Як приготувати йогурт вдома

Енергетичні та алкогольні напої, а також газовані напої та напої безалкогольні. А ще в цьому розділі описано приготування коктейлів (алкогольні, безалкогольні коктейлі, молочні коктейлі, кисневі коктейлі)
Paraska
Зареєстрований: 26 сен 2017, 17:39

Непрочитанное сообщение Paraska » 08 ноя 2017, 19:50

На сьогоднішній день немає нічого простішого, ніж приготувати йогурт в домашніх умовах (особливо якщо у вас під рукою свіже домашнє молоко). Йогурт з козячого молока ніжніше, ніж з коров'ячого, частіше буває не таким густим і частіше відшаровує сироватку.
З мого досвіду. Начитавшись різної інформації в інтернеті пробували робити йогурт в йогуртниці, використовуючи в якості закваски "Лінекс" (дві капсули на 1 л). Результат – гидота з присмаком помиїв.
Робили в тій же йогуртниці з закваски "Йогурт-Віво". Зазвичай густий, зберігає форму на ложці, смачний, приємний, але частіше відшаровує сироватку (втім це не створює особливих незручностей - охолодити, розмішати - і все в порядку).
Робили в міні-сироварні (молоко ставили в неї в 3-х літровій банці) з заквасок з сайту zakvaskin.com.ua (їх там для йогуртів дуже багато видів). Поки густий не виходить, але смак і запах хороший, сироватка не відшаровується. Мої знайомі, хто робив в йогуртниці і з коров'ячого молока, кажуть, що йогурти з цих заквасок дуже густі. Але я знаю, що в йогуртниці температура вище 40С, а "zakvaskin" рекомендують 37С. Намагаємося в сироварні тримати цю температуру. Але поки результат по густоті не надто. Самий густий з тих, що пробували - біфідойогурт. Пошуки оптимальної температури тривають.
Також можна робити йогурти в термосі, духовці, на сонечку (в банці), на батареї (взимку). Можна в якості закваски використовувати окремі види магазинних йогуртів (але не всі).
Молоко обов'язково кип'ятити, можна і злегка упарити. Краще використовувати вчорашнє молоко, знявши попередньо вершки. Закваску вносити в молоко температурою 40-37°С. І - в тепло. Час приготування залежить від виду та кількості закваски і температури. Зазвичай 4-8 годин. Під час приготування не струшувати! Готовий йогурт акуратно охолодити і – смачного.
П.С. Обов'язково дотримуємося чистоти і стерильності всієї тари і посуду, до кожної кришечки і ложечки, яка має відношення до приготування йогурту. Наприклад, банки стерилізуємо як для консервації (паром), ложки - окропом.

Paraska
Зареєстрований: 26 сен 2017, 17:39

Непрочитанное сообщение Paraska » 08 ноя 2017, 20:00

Ми готуємо йогурти постійно, мої діти дуже люблять. Раніше робила в термосі, а років зо два тому купила йогуртницю. До речі, скажу з приводу вибору цього агрегату, можна сміливо купувати найдешевшу модель. Принцип дії у них у всіх однаковий, а ціна підвищується лише від "прибамбасів" які на основну функцію ніяк не впливають.
Загалом я завжди робила з коров'ячого молока на заквасках. З усіх випробуваних найбільше сподобалися нарине і біфівіт від віво. Стрептосан і Сімбілакт трохи ніжніше.
Я роблю так - на літр молока 1 баночка закваски, і на 6-8 годин (в залежності від закваски). Це виходить материнський йогурт, він самий насичений. Потім ставлю в холодильник (там він може зберігатися 1-2 тижні). Потім знову літр молока і кидаємо приблизно 4-6 ст. ложок материнського йогурту і на сквашування.
Буває що материнська закваска виходить кисла або з великою кількістю сироватки. Але це не страшно, просто перед внесенням її в молоко добре перемішати для однорідності. А вже готовий з цього кефір (йогурт) вийде ніжніше і більш густим.

Ответить

Повернутись у розділ «Напої і коктейлі»