Як перевірити чи потрібно точити канти в лижах?

Гірськолижні курорти, гірські лижі в Яремче, школа катання, поради щодо вибору спорядження, обговорення трас на Буковелі
PetRus
Зареєстрований: 04 сен 2017, 09:50

Непрочитанное сообщение PetRus » 16 окт 2017, 10:50

Підкажіть як перевірити чи потрібно перед катанням заточувати канти в лижах? Я собі купив нові лижі і не можу зрозуміти заточувати їх потрібно чи ні?
Чи є на Буковелі де їх заточити і скільки це коштує підкажіть будь ласка.

Mustafa
Зареєстрований: 08 авг 2017, 22:03

Непрочитанное сообщение Mustafa » 21 окт 2017, 22:04

Ти сам дав відповідь на своє питання, ти купив нові лижі отже там мають бути канти в порядку. Я думаю що вже при катанні зрозумієш чи потрібно тобі заточити їх. В Франківську сервіс лиж коштує 150 грн приблизно, окремо скільки канти наточити не знаю.

Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 22 окт 2017, 10:47

Насправді візуально можна побачити коли канти вже добряче вбиті. Тоді видно що ніякого гострого кута там нема. А якщо відкатав один-два сезони то це може бути і не помітно. Ну це звісно ще залежить хто і скільки і як катається.
Можна спробувати пальцем, як пробують чи гострий ніж. На нових лижах ти відчуєш що кант таки шкрябає палець. А на їжджених палець буде просто ковзати. А найкраще це і справді на горці перевіряти. Особливо на крижаній корці. Там все стає ясно: чи кут заточки той, чи добре заточили, і чи сам вмієш кататись…

Sidr
Зареєстрований: 31 июл 2017, 18:24

Непрочитанное сообщение Sidr » 22 окт 2017, 20:34

Народ, не заморочуйтеся. Канти точаться часто тільки у тому випадку, якщо ви багато катаєтеся і катаєтеся карвінгом, а у нас, на жаль, на трасах не так багато людей, які вправно вміють їздити. Канти це така штука, до яких треба підходити обережно і обов"язково з допомогою сервісмена. Купувати канторізи і самому пробувати точити лижі без досвіду - неблагодарна річ: один необережний зацеп - і вашим лижам каюк.
У нових лижах, як правило, канти не точать, так як вони і так гострі. До речі, не факт, що нові лижі затупляться одразу після сезону катання, і вам обов"язково треба буде їх точити на наступний сезон; щоб затупити залізо, треба ну дуже постаратися.
На знайомих спортсменів не варто рівнятися - на то вони і спортсмени; лижі для них точаться, щоб здобути соті-десяті долі секунди на фініші. Окрім того, спортсменам спонсори за сезон надають спорядження, яке дозволяється зношувати протягом численних стартів.

Adrenalin
Зареєстрований: 07 сен 2017, 20:40

Непрочитанное сообщение Adrenalin » 25 окт 2017, 16:59

Sidr писал(а):
22 окт 2017, 20:34
Купувати канторізи і самому пробувати точити лижі без досвіду - неблагодарна річ: один необережний зацеп - і вашим лижам каюк.
Не обов"язково, снаряга - як машина, є повно людей які не можуть спокійно жити, поки щось не зроблять із нею самі.
Заточити канти, залити парафіном, залатати глибокі царапини - миле діло у вільний час, я б сказав, навіть хоббі.

Ответить

Повернутись у розділ «Гірські лижі та сноуборд»