Налаштування кріплень на гірських лижах

Гірськолижні курорти, гірські лижі в Яремче, школа катання, поради щодо вибору спорядження, обговорення трас на Буковелі
PetRus
Зареєстрований: 04 сен 2017, 09:50

Непрочитанное сообщение PetRus » 16 окт 2017, 10:25

Хто знає як правильно підігнати кріплення під мою вагу 78 кг для їх відстрілу в разі падіння або небезпечної ситуації. Типу як налаштувати зад і перед кріплень щоб вони відщібалися при падінні? Думаю темка для всіх буде цікавою особливо для новачків, які лише вчаться

Mustafa
Зареєстрований: 08 авг 2017, 22:03

Непрочитанное сообщение Mustafa » 21 окт 2017, 22:07

PetRus писал(а):
16 окт 2017, 10:25
Хто знає як правильно підігнати кріплення під мою вагу 78 кг для їх відстрілу в разі падіння або небезпечної ситуації. Типу як налаштувати зад і перед кріплень щоб вони відщібалися при падінні? Думаю темка для всіх буде цікавою особливо для новачків, які лише вчаться
На кріпленні э цифри від 1 до 9 чи 10-ти або 12
Вони відповідають вазі лижника,відповідно 1 це 10 кг ваги,2 це 20 кг і так далі...
Береш викрутку в руки і крутиш доти поки цифра на кріпленнях не відповідатиме твоій вазі .
Я наприклад важу 90 кг але кріплення ставлю на 7 бо іноді і не відстібаються,але то вже залежить як впадеш,а краще взагалі не падати.Ще здаэться э ньюанс з налаштуванням носка на меншу на одну одиницю вагу,а пятку у співвідношенні до ваги
Думаю ще хтось доповнить якщо я щось пропустив
До речі при твоій вазі я би радив налаштувати на цифру 6

Tugolerik
Зареєстрований: 05 сен 2017, 07:22

Непрочитанное сообщение Tugolerik » 22 окт 2017, 11:17

Якщо кріплення на платформі, тобто пересувається і носок і п’ятка, то треба знайти на чоботі маленьку стрілку - це є центр, вона розміщена посередині на боті з внутрішньої сторони черевику, і відповідно таку саму мітку треба знайти на самих лижах чи кріпленнях і просто їх підігнати так аби стрілка на черевика, була навпроти стрілки на лижі.
В залежності від стилю їзди та снігового покриття можна зміщувати цент черевика або назад або вперед, але це вже інша тема.
Черевик краще встановлювати так аби запас був десь міліметрів 2-3.

Swen
Зареєстрований: 08 сен 2017, 17:17

Непрочитанное сообщение Swen » 25 окт 2017, 17:03

Если по простому,то вставь ботинок и пододвинь заднюю колодку вплотную, зафиксируй. Зазор между пяткой и задником примерно 2 мм. Все. В идеале надо совместить центра на боте и на лыже(платформе) и потом подгонять переднюю и заднюю головки крепов. Если все правильно сделать, то указатель р-ра на шкале будет 340+/-1 мм.
PS. Сам не ставил, но внимательно смотрел в ЭкстремСтайле при покупке своих лыж.

Metall
Зареєстрований: 30 июл 2017, 13:03

Непрочитанное сообщение Metall » 26 окт 2017, 14:59

Відповім і я по темі.
DIN встановлюється в залежності від розміру ботів, зростом та вагою лижника, його віком, стилем катання і т. д. Але в загальному кріплення встановлюється за вагою лижника:
- на нових лижах прийнято, встановлювати кріплення на -1 DIN від власної ваги поділеної на 10. Для новачка необхідно -2 DIN. А далі підлаштовувати кріплення в залежності від ситуації і роботи кріплень. Крім цього, як зауважив remiro, задня і передня частини кріплень можуть по-різному виставлятись дивлячись на специфіку катання.
DIN - це такий собі стандарт з певною мірою зпрацьовування (силою натягу пружини). За своїми фізичними властивостями пружина здатна до розтягнення і як наслідок втрати своєї первинної сили натягу (тому і радять послаблювати DINи на кріпленнях на довгі перерви між катанням).
Лижі в минулому по-різному могли використовуватися, і кріплення мають різний стан. В даному випадку можуть бути необхідні DIN різні (і 6, і 7, і 8, і т. д.). Рекомендую почати з позначки 6.5-7. Далі по характеру роботи кріплень і т. д. Найпростіший спосіб - це на місці у застібнутих лижах понахилятися вперед (навантаження на задники) і назад (тест передньої частини кріплень). Кріплення повинні запрацьовувати не легко, коли максимальний нахилений до поверхні і майже падаєш.
Щодо регулювання боту на платформі, то тут вже все сказали. Треба виставити частини кріплення у відповідності до колодки боту. Наприклад, бот 340 мм. Шукаєш позначки на платформі, які макс. наближені до цього числа. Різницю між цими числами варто врахувати в регулюванні іншої частини кріплення, але це можливо рідко (якщо в одній частині позначка 344 мм, то в іншій підходить від 337-338 мм до 340-341мм)

BerGul
Зареєстрований: 14 авг 2017, 06:40

Непрочитанное сообщение BerGul » 26 окт 2017, 15:02

кстати вот вспомнил неприятную ситуацию, когда на скорости отстегнулась левая лыжа, спускался по одной из 11-х, в начале как всегда короткими дугами, на выкате решил разогнаться, в итоге (все произошло буквально моментально) когда набрал ход, видать налетел на мелкий бугорок и буквально выдернуло лыжу с ботинка, еще метров 10 проехал на одной, но даже не успел среагировать как надо, в итоге кувыркнулся раза 3, потом на боку проехал до полной остановки, по ходу еще снес сетчатое ограждение, ощущения не из приятных, слава богу только пару гематом...
ЗЫ: как потом понял, лыжа сама отстегнулась (брал в прокате), т.к. на прокате мне выставили на -20 кг, сам потом смотрел по шкале, так то поосторожней нужно быть, даже при аренде на прокате

Mustafa
Зареєстрований: 08 авг 2017, 22:03

Непрочитанное сообщение Mustafa » 02 ноя 2017, 21:15

У знайомого, який важить 110 кг і лижі були настроєні на 80 кг, вони не відщіпнулися. Як результат поломане коліно.
Дуже важливим, крім ваги, є довжна лиж, розмір чобота, ваш ріст і рівень катання.
Є спеціальні апарати, куди вносяться ціла купа данних (ваших індивідальних) і ваші лижі настроюються суто під вас і під ваші чоботи. По собі скажу, що якби настроювати по вазі, то у мене мало бути 5,5 максимум. Комп"ютер видав 7. Жодних казусів не виникло.

Ответить

Повернутись у розділ «Гірські лижі та сноуборд»